Chceš znát příběh kavárny ?

… kdo se skrývá za Kavárnou Na Větvi … kde tuto kavárnu najdeš … co si můžeš v této kavárně dát … jakou souvislost má s kavárnou e-shop … že existuje i mobilní Kavárna Na Větvi … a jaký je vlastně celý příběh kavárny … to vše chci prozradit v tomto článku a současně Tě malým fotoreportem do Kavárny Na Větvi pozvat.

Mnozí se mě ptají zda jsem majitelkou nebo provozovatelkou Kavárny Na Větvi … tak abych věci uvedla na pravou míru, odpovídám, za myšlenkou útulné a milé kavárny stojí můj prostřední syn Lukáš se svojí ženou Ivou. Já v roli mamky jsem jen podporovatelem, drobným přispěvatelem, konzultantem, fanouškem a taky občasným zákazníkem.

Tihle dva kdysi ještě za svobodna 😉 vyhledávali a obdivovali kouzelnou atmosféru v brněnských čajovnách, zabývali se přípravou nejrůznějších druhů a typů čajů … a snili o tom, že by třeba jednou rádi provozovali podobný podnik. Během doby se myšlenka trochu přetavila v plán s kavárnou.

Brzy po svatbě začali realizovat svoji vizi, vybrali si příhodné místo v oblíbených Boskovicích a vlastními silami zrekonstruovali, navrhli a vytvořili útulný prostor pro kavárnu s domácími produkty i atmosférou. Oba nastudovali know-how kavárenského provozu, absolvovali baristické kurzy aby získali určitou kvalifikaci. Prostoru dali velmi jedinečný a rustikální ráz a kavárně osobité jméno Na Větvi.

Kavárna Na Větvi získala na Boskovicku velikou oblibu, a na FB stovky fanoušků sledovatelů. Ti, kteří mohli ochutnat výbornou kávu a ještě lepší originální dezerty a dorty se velmi rádi vraceli a doporučovali dalším. Nejprve pekla sladké dorty Iva osobně se svým mimořádným talentem vyladit produkt nejen po stránce chuťové ale i vizuální. Bravurně celou dobu zvládá i marketingovou stránku provozovny, jak jde vidět z reportů na FB stránce. Fungovat takto naplno ve dvou šlo ale jen do doby, než se přihlásila o slovo jejich dcerka – moje první vnučka Josefína, která se narodila v hektickém období přesně 3 měsíce po otevření kavárny. Pak začalo být vše samozřejmě logisticky náročnější zejména pro Lukáše, na němž ležel celý provoz. Se vším se uměl vypořádat s postupnou asistencí Ivy, … a takto v Boskovicích kavárna úspěšně fungovala něco přes dva roky.

Součástí kavárny byla také prodejní skříň, ve které si lidé mohli nakoupit z rukodělných vyladěných výrobků. Autorem šitých doplňků a dekorací jsem já a můj Domov ve venkovském stylu, drobné keramické doplňky, korálkové a aranžované a dřevěné dekorace vytváří stále Iva ve spolupráci s Lukášem, mýdla a čaje se nakupují u spřízněných dodavatelů … a tak vznikl nápad založení e-shopu Na Větvi. Tento e-shop se stal rodinným, je vlastně názvem propojený s kavárnou, ale nejvíce ho vystihuje téma – příroda … handmade … tradice … venkov… ekologie … Najdete zde sortiment textilní, dřevěný, korálkový, dále i přírodní sirupy, čaje, kávu, mýdla … nabídka e-shopu se stále aktualizuje.

Dalším krokem rozvoje byla myšlenka …  přijít s nabídkou kavárny za lidmi, na kulturní, společenské akce … na náměstí, do centra prostě tam kde se něco děje … a tak vznikla pojízdná kavárna – Škodovka Na Větvi. S obrovským přispěním a pomocí rodiny se zrestauroval do pojízdné verze veterán Škoda 1203 a přizpůsobil se pro kavárenskou provozovnu v terénu. Vloni zahájila Škodovka Na Větvi svou první sezónu, ale nejintenzívnější našla uplatnění v horkých dnech a ledovou kávou na letním koupališti v Boskovicích.

Že ale tento příběh úspěšně pokračuje dál, dokazuje aktuální stav, a to, že se kavárna přemístila na novou „zajímavější“ adresu. V dnešních dnech už čtvrt roku funguje Kavárna Na Větvi na Nádraží v Kuřimi !

Nová adresa poskytla kavárně jiný prostor, nové příležitosti, možnosti a myslím že si už získala hojnou přízeň mnohých nejen Kuřimáků, ale hlavně cestujících a projíždějících na trase Tišnov … Kuřim … Brno …

Nabídku tvoří v základu různé typy kvalitní kávy, káva s sebou, sladké vynikající dorty, poháry, cupcaky, drobné cukroví a pečivo, slané pečivo, výtečné vege obložené bagety, tousty, zapečené bagety, dorty na objednávku … Součástí nabídky je i prodejní police, kde najdete některý drobnější sortiment z našeho e-shopu, který můžete pořídit jako milý dárek nebo sami sobě jen tak pro radost. Darovat můžete i poukázku do kavárny, která je tady také součástí nabídky.

Dokonce už proběhla i jedna hudební veřejná produkce Dua Ženy, která byla velmi úspěšná, jak je zdokumetováno na stránkách Kavárny Na Větvi na FB. Pro velký úspěch se možná nádražní hala rozezvučí hudbou pravidelněji.

A tak přijměte pozvání a zažijte pohodovou atmosféru a vychutnejte něco z dobrot k lahodné  kávě či oblíbenému čaji z  Kavárny Na Větvi na nádraží v Kuřimi

Hana Bořecká
VENKOV, KRAJINA, ZAHRADA A KYTKY jsou od dětství mou vášní. Miluji zútulňování a dekorování prostředí a ráda dělám svět hezčím. Obdivuji tradice a jednoduchost venkova. Navrhuji, kultivuji a tvořím zahrady, v souladu s přírodou a venkovskou esencí. Šiji romantické doplňky pro útulný domov pod vlastní zn. HanaBo design. Aranžuji dekorace z přírodnin. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Inspirujte se v eBooku Klíč k domovu ve venkovském stylu, který vám zdarma ráda pošlu

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Napište mi svůj email a já vám budu posílat aktuality z Domova ve venkovském stylu :)