HALÓ, HALÓÓÓ … hlášení z naší venkovské zahrady!

 

Posílám report  o průběhu revitalizace naší zahrady !

Hlásím se s příspěvkem po malé odmlce, a to proto, že na psaní nemám v posledních dnech dostatek času a síly. Určitě to taky dobře znáte, když je málo času, je nutno si stanovit priority a s tím se teda trochu peru 🙂

Jaro jede v plných obrátkách, moje zahrada v plné vegetaci a my všichni doma věnujeme veškeré zbytky energii obnově zahrady a vytváření prostředí podle vysněného konceptu. Vlastními silami … ve zbývajícím volném čase, jelikož jsme všichni účastníci zaměstnaní a školou povinní, to jde o něco pomaleji.

      

Proč? Protože u nás vrcholí přípravy na zahradní svatební slavnost mého syna 🙂

Jsem velmi poctěna, že se bude taková radostná událost odehrávat na naší zahradě, ale zároveň vnímám naléhavou nutnost dát zahradu zrychleným tempem do cajku 🙂 Je to rok, co jsme se nastěhovali po 5 letech, kdy byla zahrada bez údržby 🙁 (vysvětluji v mém příběhu). Takže proto využívám každou volnou chvíli, kdy se můžu věnovat práci na zahradě, vymýšlení mobiliáře, výrobě dekorací a doplňků v rustikálním venkovském stylu, abychom to vše stihli a mohli si to správně užít.

     

Určitě se můžete těšit na můj fotoreport nebo i dokument o svatební slavnosti na zahradě třeba i formou eBooku, kde by podle zkušenosti byly důležité rady a doporučení pro přípravu zahradních oslav 🙂

Tyhle přípravy mně teď nejvíc pohlcují. Ono to není jen tak jednoduchý obnovovat a kultivovat zarostlý a zpustlý pozemek o téměř 20 arech.

Lépe se samozřejmě cokoliv buduje „z čistého“ než rekonstruovat staré. Hodně energie se vyčerpá na zrušení původního … v našem případě se jedná o průklest původních porostů tj. konkrétně kácení, ořezánítvarování vzrostlých nebo náletových dřevin. Řezy a tvarování provádíme samozřejmě citlivě s ohledem na žádaný polodivoký ráz naší venkovské zahrady.

      

Oříškem bylo odstranění a přemístění nefunkčního skleníku a zrotavátorování půdy pro nově zakládané záhony, ať okrasné nebo užitkové, nebo smíšené. Jelikož nepoužíváme chemické prostředky pro hubení plevele a rušení starých trávníků, a nemáme čas nechávat rozpadnout travní drny, je o to těžší závěrečná příprava půdy pro výsev travního osiva. Téměř vše děláme ručně, vlastními silami.

      

Budujeme cesty, odpočinkové kouty, protože těch musí být ve velké zahradě několik. Repasujeme, brousíme, natíráme, omítáme, malujeme. Vysadili jsme množství ovocných dřevin, a už se těšíme na úrodu ze zbudovaných zvýšených záhonů. A tak stále dolaďujeme a hlavně hodně zaléváme, aby se růst mladých rostlin podpořil.

       

Při tom všem se snažím pokračovat v psaní Učebnice pro zahradu a venkovský styl a alespoň zakázkově šít doplňky pro HanaBo design.

Snahu a nadšení máme veliké, tak nám držte palce, aby se vše vydařilo 🙂

 

Hana Bořecká
VENKOV, KRAJINA, ZAHRADA A KYTKY jsou od dětství mou vášní. Miluji zútulňování a dekorování prostředí a ráda dělám svět hezčím. Obdivuji tradice a jednoduchost venkova. Navrhuji, kultivuji a tvořím zahrady, v souladu s přírodou a venkovskou esencí. Šiji romantické doplňky pro útulný domov pod vlastní zn. HanaBo design. Aranžuji dekorace z přírodnin. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Inspirujte se v eBooku Klíč k domovu ve venkovském stylu, který vám zdarma ráda pošlu

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Napište mi svůj email a já vám budu posílat aktuality z Domova ve venkovském stylu :)