Načerpáno na zahradě

V těchto překrásných dnech, kterým se po zahradnicku  říká  plné vegetační období jsem nejraději venku.  Těší mně práce na zahradě a to jakákoliv, jsou to chvíle kdy jsem sama sebou, v autenticitě, zapomínám na čas, na jídlo a mnohdy se v zápalu práce a péče o zahradu tak utavím, že se pak pár dní dávám dohromady. Ale pořád mně zahrada dělá radost.

A tak právě u nás na zahradě probíhá průklest vzrostlých a rozkošacených  zdivočelých vrb bílých (Salix alba), které tady mají ideální podmínky, i přes suché klimatické podmínky je u nás vysoká hladina spodní vody  a tak nám rostou  před očima „jako z vody“.  Z jejich dřeva a větví jsme naštěpkovali velikou hromadu, kterou  rozvážíme kolečky  do záhonů jako mulč.

Postupně dosazuji venkovské trvalky ala ze zahrádky naší babičky (budu jim věnovat samostatný článek), které mi na zahradě  stále chybí.

Ke zvýšeným záhonům jsem musela postavit impro strašáka  kvůli zrajícím jahodám, které si oblíbilo hejno špačků. Zdá se že strašák funguje, protože teď  jsem už nějakou mističku jahod sklidila 😉  A také se raduji a těším na užitkové keře na nichž dozrávají nejrůznější drobné plody, a letos se zdá úroda hodně bohatá 🙂

A taky sklízím a zpracovávám  bylinky a bezové květy,  které suším a vytvářím letošní sirupy a limonády, jak jsem vloni psala v článku.

Moje další  tvůrčí já,  šití doplňků a dekorací  HanaBo design jsem v těchto dnech omezila na zakázkové šití, takže nešiju tolik na sklad.

Právě jsem poslala do světa mou zatím největší šitou zakázku podsedáků na lavice a prostírek na stoly pro zahrádku Restaurace 7 nebe ve Vyškově, pro kterou jsem vybrala krásnou letní dekoračku,  tak věřím že se hostům restaurace taky bude líbit.

Zakázkově šiji sady dekorovaných ručníků a osušek pro novomanžele jako svatební dar. Je to velmi vhodný a praktický dárek pro novou rodinu.

Stejně tak je to s aranžováním a vytvářením dekorací z rostlin. V tomto období spíš sbírám materiál na sušení, abych pak až přijde čas měla zásoby,  z nichž budu čerpat do svých přírodních dekorací. Aranžování má svou největší sezónu na podzim.

A když to tak všechno shrnu, tak ve všech oblastech  čerpám z přírody … krajiny … zahrady … rostliny … květiny … plodiny … to jsou atributy venkova, které mě v životě inspirují, těší, sytí … a věřím že nejenom mně.

Jestli to taky tak máte, tak jsme na stejné vlně, takže si to vegetační období parádně užívejme 🙂 A jestli budete potřebovat poradit se zahradou, nebo pomoci dotvořit útulný venkovský domov, někoho milého obdarovat nebo cokoliv z mé nabídky šitých doplňků a dekorací, neváhejte mě oslovit emailem hanaborecka@centrum.cz, nebo na FB , ráda vám s tím pomohu

Vaše nadšená dekoratérka Hana

Hana Bořecká
VENKOV, KRAJINA, ZAHRADA A KYTKY jsou od dětství mou vášní. Miluji zútulňování a dekorování prostředí a ráda dělám svět hezčím. Obdivuji tradice a jednoduchost venkova. Navrhuji, kultivuji a tvořím zahrady, v souladu s přírodou a venkovskou esencí. Šiji romantické doplňky pro útulný domov pod vlastní zn. HanaBo design. Aranžuji dekorace z přírodnin. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Inspirujte se v eBooku Klíč k domovu ve venkovském stylu, který vám zdarma ráda pošlu

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Napište mi svůj email a já vám budu posílat aktuality z Domova ve venkovském stylu :)