Příroda je nejlepší nabíječka

Miluji pěší turistiku a výlety po české krajině. Chodím cestou necestou, lesem, polem, loukou, strání … Můj nejoblíbenější typ krajiny jsou kopce, louky, vrchovina, srdcovkou Vysočina.

Přiznám se že ze všeho nejraději chodím sama s pejskem. Prospívá nám to oběma. Pejsek je šťastný ať vyberu jakoukoliv trasu a já ocením, že mi do toho nikdo nekecá … třeba že už se chce vrátit, že má hlad atp.

dnes2

Vyrážím sama ve kteroukoliv denní dobu, prostě když si vyhradím čas.  Nejraději se krajinou toulám na jaře, kdy je příroda nejvitálnější, nejsvěžejší. Jaro miluji, nejspíš je to taky tím, že jsem se na jaře narodila 🙂

Při chůzi se stíhám rozhlížet kolem sebe, kochám se a fotím. Není to při  jízdě na kole nebo v autě, kdy krajina ubíhá tak rychle, že ji nestíhám plně vnímat.

Bonusem na mých výletech je to, že chůze je mou nejintenzívnější formou meditace, tříbení myšlenek, nápadů a plánů. Vedu se sebou niterný monolog a mám na to dostatek klidu. Nemůžu při chůzi usnout, což se třeba může stát při meditaci v pohodlném křesle. Většinou se vracím „občerstvena“ novou energií  s promyšlenou strategií či nalezeným řešením určitého problému.

Tak jsem i při té dnešní našlapovala namrzlou sněhovou peřinou, napadlo mě, že se letos více než kdy jindy těším na to, až se skutečně rozjaří. Čeká mě spousta krásné práce na mé znovunabyté zahradě. Revitalizace vrbových staveb a obnova záhonů podle nového konceptu. Už se nemůžu dočkat.

vrbový altán

A jak probíhá proměna naší venkovské vrbové zahrady, budu tady na blogu psát a dokumentovat ve fotoreportu, který se bude jmenovat Proměny mé zahrady 🙂

 

Hana Bořecká
VENKOV, KRAJINA, ZAHRADA A KYTKY jsou od dětství mou vášní. Miluji zútulňování a dekorování prostředí a ráda dělám svět hezčím. Obdivuji tradice a jednoduchost venkova. Navrhuji, kultivuji a tvořím zahrady, v souladu s přírodou a venkovskou esencí. Šiji romantické doplňky pro útulný domov pod vlastní zn. HanaBo design. Aranžuji dekorace z přírodnin. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Inspirujte se v eBooku Klíč k domovu ve venkovském stylu, který vám zdarma ráda pošlu

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Napište mi svůj email a já vám budu posílat aktuality z Domova ve venkovském stylu :)